Polski
Ru
English
icon

Serwis i wsparcie

+48 723 230 000
icon

Szybki kontakt

info@waterjet-pl.pl

Urządzenie przeznaczone jest do automatycznego usuwania zużytego ścierniwa ze zbiornika obrabiarki służącej do cięcia wysokociśnieniową strugą wodno-ścierną. Ścierniwo przetłaczane jest do wymiennego pojemnika (Big-Bag) zlokalizowanego w urządzeniu.

Praca JS-750 zaczyna się od wpompowania wody ze zbiornika odciekowego JS-750, przez pompę membranową, z wykorzystaniem instalacji ssawno-tłocznej, do zbiornika obrabiarki – w celu wzburzenia zużytego ścierniwa w stole waterjeta. Następnie odbywa się proces odsysania, który jest przetłoczony przez odśrodkowy separator, w którym oddzielana jest woda od ścierniwa. Ścierniwo trafia do wymiennego pojemnika typu BigBag, a woda trafia z powrotem do zbiornika obrabiarki. Po zakończeniu cyklu napełnienia wymiennego pojemnika ścierniwem następuje kolejne przesterowanie zaworów membranowych i krótkotrwałe odwrócenie kierunku przepływu w celu oczyszczenia instalacji ssawno-tłocznej.

Urządzenie, dzięki zastosowanemu w nim sterownikowi PLC, może działać w trybie automatycznym lub ręcznym. Elektryczna i pneumatyczna instalacja sterująca pracą urządzenia znajdują się w skrzynkach zamontowanych na ścianie czołowej maszyny.

Wysoka wydajność, brak przestojów maszyny.

JS-750 charakteryzuje się wysoką wydajnością usuwania zużytego ścierniwa - do 1 tony na godzinę, przy zmniejszonej energochłonności w odniesieniu do dostępnych na rynku systemów przelewowych.

Taki sposób usuwania zużytego ścierniwa powoduje, że system JS-750 jest aktualnie najbardziej wydajnym i zautomatyzowanym urządzeniem tego typu na rynku.

A co najważniejsze, używając JS-750 nie trzeba zatrzymywać pracy maszyny do cięcia wodą, która nadal może realizować proces produkcyjny. To zaś generuje spore oszczędności dla właścicieli tego typu obrabiarek. Dodatkową zaletą systemu JS-750 jest jego uniwersalność - urządzenie może współpracować z każdą maszyną do cięcia wodą.
 

Główne zalety systemu usuwania ścierniwa:

  • Wysoka wydajność: 1 tona na godzinę
  • Zastosowanie separatora: oddziela wodę od ścierniwa, tylko 10% wody pozostaje w zużytym ścierniwie, a 90% trafia z powrotem do zbiornika.
  • System automatyczny: zaleca się włączać system jeden raz na zmianę (8 godzin pracy), urządzenie działa 20 minut.
  • Układ ssawno-tłoczny: system najpierw wzburza zużyte ścierniwo, a następnie je zasysa, dzięki temu system efektywnie usuwa ścierniwo ze zbiornika.
  • Ułożenie układu ssawno-tłocznego: na dnie całego stołu ułożony jest układ składający się z kilku rur z perforowanymi wlotami w celu zabezpieczenia systemu przed dużymi odpadami, oraz by system mógł pobierać ścierniwo z kilku miejsc.
  • Produkt polski: urządzenie zostało opracowane i wyprodukowane w Polsce z wykorzystaniem markowych komponentów.
  • Wielu zadowolonych klientów: od 4 lat system jest sprzedawany na polskim rynku, do tej pory korzysta z niego ok 30 klientów.
Zobacz także

Zadzwoń do nas:
+48 723 230 000

lub napisz:
info@waterjet-pl.pl


Zapraszamy do współpracy.